Witaj w naszym sklepie!
Wybierz język:
Wybierz walutę:
...jest pusty

Szybki kontakt
mapa dojazdu archikart


tel. 516 538 808
tel. 600 905 508

Nr konta:
Alior Bank 43 2490 0005 0000 4500 4581 2122
Archikart Karina Wachowska Zaraś
ul. Polna 56C
55-093 Kiełczów
  Tłumacz Google
  Regulamin

  REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

  Sklep internetowy ARCHIkart, dostępny pod adresem www.archikart.pl, prowadzony jest przez firmę

  Archikart Karina Wachowska Zaraś,

  wpisaną przez Prezydenta Miasta Wrocławia do ewidencji działalności gospodarczej.

  Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu na ul. Polnej 56C w Kiełczowie koło Wrocławia.

  Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 7182035627

  REGULAMIN ZAKUPÓW

  1. Sklep internetowy ARCHIkart prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.archikart.pl .

  2. Wszystkie produkty/usługi oferowane w sklepie ARCHIkart są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

  3. Wszystkie ceny podane na stronie internetowej www.archikart.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

  4. Na każdy sprzedany towar/usługę wystawiamy faktury VAT.

  5. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej i firm kurierskich. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy.

  6. Możliwe są następujące FORMY PŁATNOŚCI:

      o Przelewem: Po zarezerwowaniu zamówionego towaru/usługi w naszym sklepie internetowym, wysłany jest e-mail z b numerem        rachunku bankowego. Niezwłocznie po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie naszej firmy realizujemy zamówienie.

      o Za pobraniem - gotówką przy odbiorze towaru.

  7. W przypadku niektórych rodzajów asortymentu, ARCHIkart zastrzega sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności poprzez wyłączenie możliwości płatności za pobraniem.

  1. CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

  Przy towarach/usługach podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia lub od momentu zaksięgowaniu należności za zamówienie do chwili realizacji zamówienia.

  Jest to termin przybliżony. W wyjątkowych sytuacjach czas realizacji wynosi do 10 dni roboczych. Produkty wysyłane są z naszego magazynu lub w przypadku braku danej rzeczy bezpośrednio od producenta. W okresie przedświątecznym wysyłka towaru może wydłużyć się o kilka dni roboczych.

  Biokominki na zamówienie realizowane są według indywidualnie ustalanych zasad.

  Przesyłki są dostarczane za pośrednictwem firm kurierskich zazwyczaj w ciągu 2-5 dni. ARCHIkart nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane nie wywiązaniem się przez firmy kurierskie z umów obsługi przewozowej i pocztowej.

  2. REKLAMACJA

  Produkty oraz usługi są objęte 12 lub 24 miesięczną gwarancją. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w umowie wystawionej przez gwaranta. Towar posiadający gwarancję serwisu należy wysłać na własny koszt na adres Producenta. Jeśli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie naprawiony produkt odsyłany jest do Klienta na koszt Producenta ,a koszty wysyłki są zwracane.

  1. Sklep ponosi odpowiedzialność przez 2 lata od daty zakupu w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. Klient traci uprawnienia określone w w/ ustawie, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi sklepu o tym fakcie.

  2. W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z pismem określającym niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na koszt własny na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu, określając sposób realizacji zobowiązań sklepu. Klient ma prawo, żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę, chyba, że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Jeżeli sklep nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, Klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy.

  3. Sklep ustosunkuje się do żądań Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru. Jeżeli sprawa będzie wymagała dodatkowych ekspertyz technicznych wykonanych przez zewnętrzne firmy termin ten może zostać wydłużony.

  4. Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 10 dni od momentu zakupu, Klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy w trybie przyspieszonym. Tryb przyspieszony dotyczy tylko określonej grupy produktów. Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny, nowy towar zostanie wysłany w ciągu kilku dni roboczych od dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartość ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach.

  5. W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, koszty dostawy do klienta ponosi sklep.

  3. ZWROT TOWARU/ODSTĄPIENIE OD UMOWY

  1. Zgodnie z Ustawą z dnia 25 grudnia 2015 r. o ochronie niektórych praw konsumentów, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru (dzień, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy), konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Odstąpienie od umowy należy zgłosić :

  - listownie na adres Archikart karina Wachowska Zaraś ul Polna 56c, 55-093 Kiełczów

  - mailowo na adres archikart@vp.pl

  - telefonicznie na numer 516 538 808

  2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy można złożyć korzystając z proponowanego wzoru:

  3. KONSUMENT MA OBOWIĄZEK ZWRÓCIĆ ZAKUPIONY TOWAR NIEZWŁOCZNIE, NIE PÓŹNIEJ NIŻ W CIĄGU 14 DNI OD DNIA, W KTÓRYM ZŁOŻYL OŚWIADCZENIE.

  4. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwrócimy wniesione przez Państwa płatności, łącznie z podstawowymi kosztami dostarczenia rzeczy (zwracamy najtańszą zwykłą formę transportu oferowaną przez nasz sklep. Różnicę pomiędzy najtańszą formą wysyłki, a droższą opcją dostawy -inną niż podstawowa, ponosi konsument ). Zwrotu świadczeń dokonamy w terminie do 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy. Sklep może odroczyć termin zwrotu płatności do czasu otrzymania i ocenu stanu towaru.

  5. KONSUMENT PONOSI BEZPOŚREDNIE KOSZTY ZWROTU TOWARÓW

  6. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym. Oznacza to, że towar musi znajdować się w nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone i nieużywane. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia towaru. Jeśli produkt był użyty w większym zakresie niż konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, sprzedający ma prawo do obciążenia kupującego kosztami umniejszenia jej wartości.

  4. BRAK MOŻLIWOŚCI ODSTĄPIENIA OD UMOWY KUPNA/SPRZEDAŻY W PRZYPADKU:

  - świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą, świadczeń które są wyraźnie dostosowane do indywidualnych potrzeb konsumenta

  - gdy towar jest nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

  - świadczenie usług, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy;

  5.WAŻNE INFORMACJE

  1. Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego.

  Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm . W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy.

  Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

  2. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

  3. Właściciel sklepu internetowego dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów/usług były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

  4.Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.

  18. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie ARCHIkart

  ZŁOŻENIE ZAMÓWIENIA JEST RÓWNOZNACZNE ZE ZGODĄ NA WSZYTSKIE POSTANOWIENIA I INFORMACJE ZAWARTE W REGULAMINIE.

  Kontakt Zaloguj