Witaj w naszym sklepie!
Wybierz język:
Wybierz walutę:
Strona głównaRegulamin
...jest pusty

Szybki kontakt
mapa dojazdu archikart

tel. 516 538 808
tel. 600 905 508

Nr konta:
Alior Bank 43 2490 0005 0000 4500 4581 2122
Archikart Karina Wachowska Zaraś
ul. Polna 56C
55-093 Kiełczów
  BIOKOMINEK NAROŻNY L kominek 65 650 PEŁNE SZYBY
  Szybki podgląd
  1 799,00 zł
  BIOKOMINEK DŁUGI 180x40 CZARNY z szybą 1800x400
  Szybki podgląd
  1 919,00 zł
  BIOKOMINEK SLIM 900x400 czarny z szybą i ŻARZENIE
  Szybki podgląd
  649,00 zł
  BIOKOMINEK 90x40 BOX IN FLAT 900x400 czarny szyba
  Szybki podgląd
  699,00 zł
  BIOKOMINEK FOREST narożny ogrodowy wolnostojący XL
  Szybki podgląd
  1 229,00 zł
  BIOKOMINEK IDEALFIRE 650 do wbudowania w mebel TUV
  Szybki podgląd
  919,00 zł
  BIOKOMINEK DUO z szybą 1200x400 czarny TUV 1 PALNIK
  Szybki podgląd
  1 119,00 zł
  DŁUGI BIOKOMINEK 1400x400 CZARNY Z SZYBĄ 140x40 cm
  Szybki podgląd
  1 240,00 zł
  BIOKOMINEK BOX IN FLAT z szybą 1200x400 czarny TUV
  Szybki podgląd
  1 369,00 zł
  Tłumacz Google

  Regulamin

  W związku z wchodzącym w życie Rozporządzeniem Ochrony Danych Osobowych, pragniemy poinformować, że dostosowaliśmy nasz Regulamin oraz Politykę prywatności.

  Rozporządzenie Ogólne w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, w skrócie RODO,  obowiązuje w Polsce
  od 25 maja 2018 roku.  REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

  Sklep internetowy ARCHIkart, dostępny pod adresem www.archikart.pl, prowadzony jest przez firmę

  Archikart Karina Wachowska Zaraś,

  wpisaną przez Prezydenta Miasta Wrocławia do ewidencji działalności gospodarczej.

  Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu na ul. Polnej 56C w Kiełczowie koło Wrocławia.

  Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 7182035627

  REGULAMIN ZAKUPÓW

  1. Sklep internetowy ARCHIkart prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.archikart.pl,www.archikart.pl.

  2. Wszystkie produkty/usługi oferowane w sklepie ARCHIkart są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

  3. Wszystkie ceny podane na stronie internetowej www.archikart.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

  4. Na każdy sprzedany towar/usługę wystawiamy faktury VAT.

  5. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem  firm kurierskich i Poczty Polskiej, Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy.

  6. Możliwe są następujące FORMY PŁATNOŚCI:

      o Przelewem: Po zarezerwowaniu zamówionego towaru/usługi w naszym sklepie internetowym, wysłany jest e-mail z b numerem        rachunku bankowego. Niezwłocznie po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie naszej firmy realizujemy zamówienie.

      o Za pobraniem - gotówką przy odbiorze towaru.

  7. W przypadku niektórych rodzajów asortymentu, ARCHIkart zastrzega sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności poprzez wyłączenie możliwości płatności za pobraniem.

  8.Przed dokonaniem Rejestracji Użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z treścią Regulaminu i Załączników stanowiących jego integralną część oraz dokonać ich akceptacji.

  9. Użytkownik oświadcza, że poprzez Rejestrację wyraża zgodę na przetwarzanie jego Danych osobowych w zakresie niezbędnym dla korzystania z Archikart.

  10. Zamawiający oświadcza, że poprzez złożenie Zamówienia wyraża zgodę na przetwarzanie jego Danych osobowych w zakresie niezbędnym dla realizacji Zamówienia.

  11. Użytkownikiem zarejestrowanym może być osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat i posiada pełną zdolność do czynności prawnych.

  1. CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

  Przy towarach/usługach podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia lub od momentu zaksięgowaniu należności za zamówienie do chwili realizacji zamówienia.

  Jest to termin przybliżony. W wyjątkowych sytuacjach czas realizacji wynosi do 10 dni roboczych. Produkty wysyłane są z naszego magazynu lub w przypadku braku danej rzeczy bezpośrednio od producenta. W okresie przedświątecznym wysyłka towaru może wydłużyć się o kilka dni roboczych.

  Biokominki na zamówienie realizowane są według indywidualnie ustalanych zasad.

  Przesyłki są dostarczane za pośrednictwem firm kurierskich zazwyczaj w ciągu 2-5 dni. ARCHIkart nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane nie wywiązaniem się przez firmy kurierskie z umów obsługi przewozowej i pocztowej.

  2. REKLAMACJA

  Produkty oraz usługi są objęte 12 lub 24 miesięczną gwarancją. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w umowie wystawionej przez gwaranta. Towar posiadający gwarancję serwisu należy wysłać na własny koszt na adres Producenta. Jeśli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie naprawiony produkt odsyłany jest do Klienta na koszt Producenta ,a koszty wysyłki są zwracane.

  1. Sklep ponosi odpowiedzialność przez 2 lata od daty zakupu w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. Klient traci uprawnienia określone w w/ ustawie, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi sklepu o tym fakcie.

  2. W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z pismem określającym niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na koszt własny na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu, określając sposób realizacji zobowiązań sklepu. Klient ma prawo, żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę, chyba, że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Jeżeli sklep nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, Klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy.

  3. Sklep ustosunkuje się do żądań Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru. Jeżeli sprawa będzie wymagała dodatkowych ekspertyz technicznych wykonanych przez zewnętrzne firmy termin ten może zostać wydłużony.

  4. Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 10 dni od momentu zakupu, Klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy w trybie przyspieszonym. Tryb przyspieszony dotyczy tylko określonej grupy produktów. Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny, nowy towar zostanie wysłany w ciągu kilku dni roboczych od dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartość ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach.

  5. W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, koszty dostawy do klienta ponosi sklep.

  3. ZWROT TOWARU/ODSTĄPIENIE OD UMOWY

  1. Zgodnie z Ustawą z dnia 25 grudnia 2015 r. o ochronie niektórych praw konsumentów, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru (dzień, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy), konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Odstąpienie od umowy należy zgłosić :

  - listownie na adres Archikart karina Wachowska Zaraś ul Polna 56c, 55-093 Kiełczów

  - mailowo na adres archikart@vp.pl

  - telefonicznie na numer 516 538 808

  2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy można złożyć korzystając z proponowanego wzoru:

  3. KONSUMENT MA OBOWIĄZEK ZWRÓCIĆ ZAKUPIONY TOWAR NIEZWŁOCZNIE, NIE PÓŹNIEJ NIŻ W CIĄGU 14 DNI OD DNIA, W KTÓRYM ZŁOŻYL OŚWIADCZENIE.

  4. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwrócimy wniesione przez Państwa płatności, łącznie z podstawowymi kosztami dostarczenia rzeczy (zwracamy najtańszą zwykłą formę transportu oferowaną przez nasz sklep. Różnicę pomiędzy najtańszą formą wysyłki, a droższą opcją dostawy -inną niż podstawowa, ponosi konsument ). Zwrotu świadczeń dokonamy w terminie do 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy. Sklep może odroczyć termin zwrotu płatności do czasu otrzymania i ocenu stanu towaru.

  5. KONSUMENT PONOSI BEZPOŚREDNIE KOSZTY ZWROTU TOWARÓW

  6. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym. Oznacza to, że towar musi znajdować się w nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone i nieużywane. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia towaru. Jeśli produkt był użyty w większym zakresie niż konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, sprzedający ma prawo do obciążenia kupującego kosztami umniejszenia jej wartości.

  4. BRAK MOŻLIWOŚCI ODSTĄPIENIA OD UMOWY KUPNA/SPRZEDAŻY W PRZYPADKU:

  - świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą, świadczeń które są wyraźnie dostosowane do indywidualnych potrzeb konsumenta

  - gdy towar jest nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

  - świadczenie usług, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy;

  5.WAŻNE INFORMACJE

  1. Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego.

  Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm . W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Protokół szkody należy sporządzić również wtedy, gdy opakowanie nie nosi śladów uszkodzeń, a mimo to zawartość została uszkodzona (wgniecenia, rysy, zbite szyby itp.). 

  Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

  Reklamacje uszkodzeń mechanicznych, wynikłych w transporcie, rozpatrywane są tylko na podstawie protokołu szkody, sporządzonego z kurierem dorączającym przesyłkę.

  2. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

  3. Właściciel sklepu internetowego dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów/usług były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 14 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

  4.Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.

  18. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie ARCHIkart


  ZŁOŻENIE ZAMÓWIENIA JEST RÓWNOZNACZNE ZE ZGODĄ NA WSZYTSKIE POSTANOWIENIA I INFORMACJE ZAWARTE W REGULAMINIE.
  POLITYKA PRYWATNOŚCI

  § 1. Warunki ogólne

  1. Niniejsza Polityka Prywatności określa sposoby ochrony danych osobowych Zamawiających, Użytkowników - korzystających ze sklepu internetowego oraz wykorzystywania plików cookies i innych technologii w ramach sklepu internetowego znajdującego się pod adresem elektronicznym www.archikart.pl zwanego dalej ARCHIkart.
  2. Brak akceptacji niniejszej Polityki Prywatności jest równoznaczny z brakiem możliwości korzystania z Archikart, w tym składania Zamówień.
  3. Polityka Prywatności stanowi integralną część Regulaminu.
  4. Administratorem danych osobowych w firmie Archikart jest wlasciciel Karina Wachowska Zaraś prowadząca działalność gospodarczą z siedzibą we Wrocławiu 55-093, ul. Polna 56c, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 7182035627,oraz administrator Sklepu internetowego prowadzącego sprzedaż detaliczną Towarów, znajdującego się pod adresem elektronicznym www.archikart.pl.
  5. Kontakt z Administratorem możliwy jest pod adresem archikart@vp.pl.

  § 2. Zbierane dane

  1. Archikart zbiera dane Użytkowników, w szczególności składających Zamówienia, w sposób określony w Regulaminie.
  2. Użytkownik może przekazywać swoje dane osobowe za pomocą formularzy dostępnych na Archikart, takich jak formularz zapisu na newsletter i formularz zamówienia produktu.
  3. Dane przekazane w ramach formularza zapisu na newsletter przetwarzane są w celu przesyłania Użytkownikowi newslettera oraz informacji marketingowych.
  4. Dane przekazane w ramach formularza zamówienia produktu przetwarzane są w celu realizacji umowy, w tym do wystawienia i przesłania faktury VAT.
  5. W celu złożenia Zamówienia Zamawiający powinien podać dane zapewniające możliwość jego realizacji oraz umożliwiające kontakt, a w szczególności: imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej e-mail, adresu dostawy jak również numeru telefonu.
  6. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do podjęcia czynności, do której przeznaczony jest formularz.
  7. Dane osobowe są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione poprzez mechanizmy szyfrowania oraz zabezpieczenia hasłem dostępu.
  8. W zakresie niezbędnym do realizacji na Twoją rzecz usług w serwisie Archikart dane osobowe mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane osobowe na zlecenie Archikart m.in. usług IT, usługi hostingowe, usługi marketingowe, usługi księgowości, usługi płatności on-line. Takie podmioty przetwarzają dane na podstawie umowy z Archikart wyłącznie na mocy obowiązujących przepisów prawa. Możliwe jest przekazanie danych osobowych podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obowiązującego prawa np. organom ścigania w razie zgłoszenia przez organ żądania na odpowiedniej podstawie prawnej (np. dla potrzeb toczącego się postępowania karnego).

  § 3. Cel zbierania danych

  1. Zamawiającemu oraz Użytkownikowi przysługuje prawo uzupełniania, uaktualniania, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem przepisów prawa albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, oraz prawo wniesienia sprzeciwu, w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt. 5 ustawy o ochronie danych osobowych, gdy Sprzedawca zamierza przetwarzać dane Zamawiającego w celach marketingowych lub przekazać je innemu administratorowi danych. Ponadto:
   1. prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
   2. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
   3. prawo do przenoszenia danych,
   4. prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w określonym celu, jeżeli Użytkownik uprzednio taką zgodę wyraził,
   5. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez Administratora
  2. Wszelkich zmian w zakresie swoich danych osobowych Zamawiający może dokonać poprzez przesłanie właściwego oświadczenia woli na adres korespondencyjny Sprzedawcy lub poprzez email.
  3. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do odmowy usunięcia danych Zamawiającego, jeżeli ich zachowanie jest niezbędne w celu realizacji roszczeń lub jeżeli wymagają tego obowiązujące przepisy prawa.

  § 4. Cookies (Ciasteczka)

  1. Archikart może wykorzystywać cookies czyli niewielkie informacje tekstowe, wysyłane przez serwer WWW i zapisywane po stronie użytkownika. Domyślne parametry plików cookie (ciasteczek) pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył.
  2. Użytkownik może dezaktywować lub całkowicie wyłączyć pliki cookies na stronach Serwisu w opcjach swojej przeglądarki internetowej lub wybierając odpowiednią opcję w programach typu firewall. Wyłączenie plików cookie może spowodować niemożliwość pełnego wykorzystania opcji Serwisu.

  § 5. Pliki z logami

  1. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zbierania i wykorzystywania danych zawarte w plikach logów. Informacje z plików logów zawierają numer IP, nazwę sieciową komputera (host),nazwę dostawcy Internetu, przeglądarkę, z której korzysta Użytkownik, czas jaki spędza na stronie oraz linki otwieranych stron w Archikart.

  § 6. Cookies innych podmiotów

  1. Sprzedawca zastrzega sobie możliwość korzystania z usług podmiotów trzecich w zakresie opracowania statystyk dotyczących korzystania z Archikart.
  2. Administrator stosuje następujące technologie monitorowania ruchu podejmowane przez użytkowników w ramach Archikart
   1. Google Analitycs – w celu analizy sposobu korzystania Użytkownika z Serwisu oraz do tworzenia statystyk i raportów dotyczących funkcjonowania Serwisu 
   2. Piksel konwersji Facebook – w celu dopasowania informacji marketingowej przez Serwis Facebook 
  3. Niniejsza Polityka Prywatności nie reguluje zasad wykorzystania mechanizmu cookies przez podmioty trzecie.

  § 7. Dostęp do danych przez osoby trzecie.

  1. Do danych osobowych zbieranych przez Sprzedawcę mają bezpośredni dostęp jedynie upoważnieni współpracownicy.
  2. Dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na mocy obowiązujących przepisów prawa, a w szczególności właściwym organom wymiaru sprawiedliwości.

  § 8. Logi na serwerze.

  1. Proces korzystania ze strony wymaga przesyłania zapytań do serwera, na którym zlokalizowana jest strona Archikart oraz realizowane są mechanizmy przetwarzania danych.
  2. Wszystkie zapytania są automatycznie archiwizowane w tzw. ‘Logach serwera’ i zawierają informację m.in. o adresie IP, przeglądarce, systemie operacyjnym i czasie.
  3. Dane te nie są powiązane z użytkownikami serwisu i nie są przetwarzane w celu identyfikacji użytkowników.
  4. Charakter Logów serwera jest techniczny i służy pomocy administrowaniu stroną. Dostęp do nich mają wyłącznie osoby upoważnione do administrowania serwerem.
  Wyświetl ten post na Instagramie

  Post udostępniony przez Biokominki producent (@archikart.pl)

  ZAAKCEPTUJ
  Szanowny Internauto! Korzystanie z naszego sklepu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies (patrz: Polityka Cookies). Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
  ZAAKCEPTUJ
  Kontakt Zaloguj